Департамент фінансів Черкаської обласної державної адміністрації вже не один рік плідно співпрацює як з Черкаським держаним технологічним університетом в цілому, так зокрема й з кафедрою інформатики, інформаційної безпеки та документознавства.

З 2004 року, студенти вищого навчального закладу, щорічно, проходять практику у Департамент фінансів Черкаської обласної державної адміністрації у відділі інформаційних технологій та захисту інформації. Варто відзначити високий рівень підготовки студентів за освітніми програмами «безпека інформаційних та комунікаційних систем» та «системи технічного захисту інформації», наявність в них ґрунтовної теоретичної бази та навичок практичного застосування знань.

У 2020 році, спільними зусиллями спеціалістів Департаменту та вищого навчального закладу, було створено програму перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за спеціальною програмою “Кібербезпека”.

БЛЮМА АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ - Начальник відділу інформаційних технологій та захисту інформації Департаменту фінансів Черкаської обласної державної адміністрації.

Керівник навчальної практики.

ПРОЦЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ - Головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та захисту інформації Департаменту фінансів Черкаської обласної державної адміністрації.

Голова екзаменоційної комісії Черкаського держаного технологічного університету, Кафедри інформатики, інформаційної безпеки та документознавства.

Проценко Олександр Анатолійович
Головний спеціаліст відділу інформаційних техно-
логій та захисту інформації Департаменту фінансів
Черкаської обласної державної адміністрації

Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України вже не один рік плідно співпрацює як з Черкаським держаним технологічним університетом в цілому, так зокрема й з кафедрою інформатики, інформаційної безпеки та документознавства. Співпраця має на меті обмін досвідом та знаннями та базується на принципах взаємності та продуктивності.

Підрозділ Експертної служби МВС України, до введення карантинних обмежень, регулярно проводив профорієнтаційні заходи спрямовані на ознайомлення студентів навчального закладу з роботою експертів за різними напрямками експертних спеціальностей.

Неодноразово студенти вищого навчального закладу проходили практику в Черкаському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. Варто відзначити високий рівень підготовки студентів за освітніми програмами «безпека інформаційних та комунікаційних систем» та «системи технічного захисту інформації», наявність в них ґрунтовної теоретичної бази та навичок практичного застосування знань.

За ініціативи кафедри інформатики, інформаційної безпеки та документознавства факультету електронних технологій і робототехніки Черкаського державного технологічного університету неодноразово проведено ряд конференцій, круглих столів, семінарів, мета яких – розгляд актуальних проблем у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, обговорення шляхів вирішення сучасних проблем в кібернетичному та інформаційному просторах. В таких заходах неодноразово брали участь працівники Черкаського НДЕКЦ МВС України, що дало змогу об’єднати зусилля навчального закладу та фахових спеціалістів щодо подальших кроків в зазначених напрямках.

Спільні напрацювання експертний центр та вищий навчальний заклад має й в науковій сфері – фахівці центру та викладачі кафедри сумісно розробляють наукові та науково-методичні матеріали, посібники, деякі з яких вже успішно затверджені й рекомендовані до використання в судово-експертній діяльності. Наразі проводиться активна розробка чергових методичних рекомендацій, котрі розкриють нові підходи та методи в сучасній комп'ютерній криміналістиці.

Пташкін Роман Леонідович
Заступник завідувача відділу – завідувач сек-
тору комп’ютерно-технічних досліджень відді-
лу досліджень в сфері інформаційних техноло-
гій Черкаського НДЕКЦ МВС України